Wij staan voor u klaar

Voor alle zorg rond ziekten aan het hart is er het gespecialiseerde Hartcentrum van het HagaZiekenhuis. Hier kunt u bijvoorbeeld terecht als uw huisarts u doorstuurt voor een hartfilmpje.
Het Hartcentrum is hét regionale expertisecentrum voor aandoeningen aan het hart. Het Hartcentrum heeft twee specialismen: Cardiologie en Cardiochirurgie. Uniek is dat het HagaZiekenhuis het eerste ziekenhuis in de Benelux is met een MRI Ablatiecentrum. Sinds 2020 behandelen we hier patiënten met hartritmestoornissen. Ook de cardiochirurgie is één van de specialismen van het Hartcentrum. Behandelingen die we hier doen zijn o.a. aortachirurgie, bypasschirurgie, hartklep-operaties en hartritmestoornissen (ritmechirurgie).
Hoe waarderen onze patiënten de zorg van ons Hartcentrum? Hoeveel onderzoeken en behandelingen deden we in 2022? En hoeveel wetenschappelijke publicaties?
Het specialisme Cardiochirurgie houdt zich bezig met operaties aan het hart.
De afdeling Cardiologie houdt zich bezig met aandoeningen van het hart.
Vrijdag 29 september is het World Heart Day. Een mooi moment om twee nieuwe behandelmethodes te introduceren van het Hartcentrum: ablatie electroporatie (gebruikt bij hartritmestoornissen) en een vervanging voor de openhartoperatie bij een bypass. Doel van deze innovaties is risico’s verkleinen, kans op complicaties verminderen en sneller herstel van de vaak zware hartoperaties voor patiënten.
Lees meerEen hartoperatie of hartaandoening kan iemands leven flink overhoop gooien. Naast de lichamelijke gevolgen voelen patiënten zich misschien onzeker of hebben ze angst om te bewegen. Hartrevalidatie helpt patiënten van het Hartcentrum in het HagaZiekenhuis hun leven weer op te pakken.
Lees meerNog betere kwaliteit van patiëntenzorg en een lagere werkdruk van medewerkers. Dat is het doel van de vernieuwde samenwerking tussen het HagaZiekenhuis en medisch technologisch bedrijf Medtronic. Het accent van de samenwerking ligt op het verbeteren van de zorgprocessen. Hierdoor moet ook de werkdruk van medewerkers omlaag gaan.
Lees meer